Karlovarské MS ČČK a jejich činnost

Členové MS ČČK připravili a uskutečnili v letošním roce řadu zajímavých aktivit/činností zaměřené pro dobrou věc, ty nejzajímavější Vám představujeme.

MS ČČK Valeč připravila nejen pro své členy, ale i jejich rodinné příslušníky jednodenní zájezd na 45. ročník veletrhu Zahrada Čech 2021, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody v Litoměřicích potěšila řada novinek i bohatý kulturní program.

Práce MS ČČK I. P. Pavlova je postavena na oblast zdravotně – sociální. Podíleli se na akcích pro seniory a sociálně znevýhodněné rodiny – zájezd do Norimberku. Každou středu pomáhají v ošacovacím středisku.

MS ČČK Tuhnice se zaměřila na propagaci BDK, cílem bylo získat nové prvodárce z řad mladé generace. A podařilo se! V době letních prázdnin realizovali letní tábor TAJEMSTVÍ ŠAMANA a příměstský tábor na farmě Voděnka v Horní Blatné.

Činnost MS ČČK Nejdek spočívala a stále spočívá ve zdravotnických dozorech na sportovních, společenských či kulturních akcích. Na svých akcích seznamují děti, mládež i dospělé se zásadami poskytování první pomoci a ochrany zdraví.

Téměř 70 členů MS ČČK se v roce 2020 i letos aktivně zapojilo do aktivit spojených s pandemií Covidu – 19. Ti stejní členové pomáhali i lidem, kteří se vinou tornáda ocitli v potížích.

Členství v ČČK je dobrovolné, členové vzájemně spolupracují bez ohledu na rasu, národnost, náboženské vyznání nebo politické přesvědčení. Členem ČČK může být každá fyzická osoba starší 6 let, která je státním občanem České republiky, nebo právnická osoba, která má sídlo v České republice, ztotožňuje se s principy, cíli, úkoly a posláním ČČK, aktivně je naplňuje nebo přispívá k jejich naplňování prostřednictvím některé součásti ČČK.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *