Přednáška s psychopatologem PhDr. Andrejem Drbohlavem

11. dubna se konal dopoledne seminář „Poruchy chování I.“ pořádaný karlovarským Červeným křížem. Program semináře byl zajímavý a svým posluchačům nabídnul jedinečný obsah. Lektor odpověděl na všechny otázky Jak důležitý je stres, strach, vzdor, odmítnutí, pochvala, trest, vazba, porozumění, konflikt či prohra v procesu zrání seberegulačních vlastností osobnosti dítěte? Jak významnou roli sehrává narušené rodinné prostředí, nestálé vazby a vztahy, agresivita rodičů, direktivní versus hyperprotektivní výchovný přístup? Jaké obranné mechanismy a salutogenní vlivy posilovat? Co se nám snaží dítě sdělit svým chováním, když je neklidné, roztržité, vzdorovité či vzteklé a agresivní?“ Časově zvládl i představit vybrané příklady problémového chování od narození do 10 let dítěte.

PhDr. Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu sériového vraha a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Vystudoval behaviorální patologii na univerzitě v Hradci Králové, kde pak pět let tentýž obor učil. Spolupracuje na výzkumu genetických markerů impulzivity a vlastní výzkum zaměřuje na vývoj patologie chování a osobnosti u dětí a dospělých. Odborně se věnuje nejhorším formám deformace osobnosti a chování, jaké v prostředí lidské společnosti mohou vzniknout. Je autorem bestsellerů Psychologie masových vrahů (2015) a Psychologie sériových vrahů (2013).

Tři desítky posluchačů se dozvěděli něco, co se nedozví jinde a některé věci se třeba nedočtou ani v žádných publikacích. Na závěr obdrželi akreditované osvědčení.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *