Byli jsme u toho!!!

Díky paní magistře Lence Šmerdové, která má na Ústředí na starosti Referát strategických partnerství a filantropie a jako brigádní generálka v záloze má v armádě ty správné konexe, mohli jsme se ve standardním složení Freddye, Mimino a já za oblastní spolek ČČK Karlovy Vary zúčastnit 8. ročníku pochodu po zaniklých obcích Doupovska, pořádanému vojenským útvarem v Radošově v sobotu 7.října 2023.

No, abych ale moc nelhal, tak ve skutečnosti jsme se pochodu jako takovému vyhnuli: Freddye je superdigitální (nemá ani ručičky, ani nožičky), Mimino se taky nechá jen nosit no a mé pochodové aktivity spočívají v nočním cestování na trase ložnice – WC s mezipřistáním v ledničce. Tudíž – na nástupiště (absolventům vojenské služby známé jako „buzerplac“) jsme dojeli autíčkem, vybalili propagační materiály, lékárničky, balónky, obdrželi kávu a řízek a očekávali první příchozí po absolvování jednotlivých tras pochodu.

Počasí bylo příznivé, cesty schůdné, na použití vybavení lékárniček nedošlo, a tak jsme ve spolupráci s oběma fantomy zájemcům předvedli a umožnili vyzkoušet postupy při záchraně života – dýchání z plic do plic a nepřímou srdeční masáž. Někteří účastníci si odnesli výukový materiál, omalovánky pro děti, nejmenší pochodující lízátka a balónky a my po skončení akce pocit, že tato spolupráce by mohla v budoucnu pokračovat.

Poděkování patří všem, kteří tuto akci organizují a kteří nám umožnili zase trochu zviditelnit ČČK a těšíme se na další společné akce!

Za trio FMF Franta

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *