Činnost ošacovacího střediska ČČK

Ošacovací středisko ČČK slouží občanům v Karlových Varech už třicet let. Zařízení, které začalo fungovat v roce 1990, bylo založeno pro potřeby sociálně znevýhodněných občanů.

Upozorňujeme naše klienty, že výběr ošacení je omezený a vždy vychází z aktuálních možností ošacovacího střediska. Sběr a výdej šatstva a dalších potřebných věcí je vždy ve středu od 10 do 15 hodin, ostatní dny na základě telefonické domluvy. Do střediska je přijímáno obnošené, ale čisté a použitelné šatstvo ne starší 10 let. Velká poptávka je po hračkách a školních potřebách. V loňském roce byl celkový počet klientů 4 118.

Po opakovaných problémech jsme ovšem nuceni dárce znovu požádat o důkladné zvážení jejich příspěvku. Někteří si bohužel pletou Ošacovací středisko s popelnicí a přinášejí věci špinavé a roztrhané, zkrátka nepoužitelné. V takovém případě se dá těžko hovořit o humanitě. My pak takové „dary“ musíme na své náklady likvidovat, což nás stojí nemalé finanční prostředky, které bychom mohli využít mnohem lépe. Děkujeme všem, kteří dodržují tyto podmínky a kteří oblečení darují, aby pomohli, ne aby se zbavili odpadků.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *