Den otevřených dveří ČČK 2019

V sobotu 12. ledna otevřel karlovarský ČK své dveře návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Lidé měli možnost si nejen prohlédnout prostory kanceláří, humanitárního skladu či učeben, ale také se podívat na provoz ošacovacího střediska. V odborných učebnách pro ně byla připravena výstava učebních materiálů a prezentace akcí.

Naším cílem bylo upozornit na 100. výročí založení Československého červeného kříže. Český červený kříž navazuje na své předchůdce – na Vlastenecký pomocný spolek pro Království české, který byl založen 5. září 1868 jako 13. národní společnost Červeného kříže na světě, a na Československý červený kříž, který byl založen 6. února 1919.

Návštěvníky jsme seznámili s principy ochrany zdraví a záchrany života. Protože se odborníci jednoznačně shodují, že nejdůležitější je prevence, zaměřili jsme se letos na ni.

Každého zájemce čekalo několik překvapení. Zažili například jeden den výuky, obdrželi upomínkový předmět a zároveň si mohli udělat představu o činnosti Červeného kříže – o tom, že práce v našem spolku je především týmová spolupráce, vzájemná pomoc a vnímavost jednoho vůči druhému. Na závěr pak dostali kvízovou otázku z první pomoci – za správnou odpověď si odnesli malý dárek ve formě příručky první pomoci.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *