Dětský psycholog: Spolupráce rodiny a školy

Karlovarský Červený kříž připravil další podzimní přednášku PhDr. Václava Mertina. Oblíbený dětský psycholog pracuje na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a pravidelně publikuje v pedagogických periodikách. Napsal desítky knih a studií o dětech, učitelích a různých podobách vzdělávacího procesu.

Přednáška se uskutečnila 17. září a zkušeného lektora si přišly poslechnout více než dvě desítky pedagogů. V průběhu přednášky lektor odpovídal na řadu otázek. „Jsou dnes děti opravdu jiné, než byly dříve?“ nebo „Co si myslíte o střídavé péči?“ byly jedněmi z nich. Nechyběla ani bouřlivá diskuse. Václav Mertin přednášku ukončil slovy: „Děti nám vlastně nastavují zrcadlo. Nejsou snad úplně stejní, jako jsme byli my, protože i podmínky jsou jiné, leč jestliže děti kolem sebe vidí podvádění, násilí, další nevhodné chování a jednání, proč by se měly chovat jinak? Faktický vzor je mnohem silnější než slova….“

„Strávili jsme tak příjemné dopoledne a těšíme se na další přednášku.“ uváděli posluchači. I my organizátoři se zase těšíme na další spolupráci s panem lektorem, která je předběžně domluvena na jaro příštího roku.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *