Karlovarský Červený kříž oceňuje dárce krve medailemi Dr. Jana Janského

Dne 19. června 2024 se v obřadní síni města Karlovy Vary uskutečnila slavnostní akce, během níž byli oceněni stříbrní a zlatí dárci krve medailemi Dr. Jana Janského. Obřadní síň se zaplnila dárci krve, jejich rodinami, přáteli a dalšími hosty, kteří přišli vzdát hold těmto hrdinům všedního dne. Medaile Dr. Jana Janského, pojmenované po českém lékaři, který objevil čtyři základní krevní skupiny, jsou udělovány za dlouhodobé a pravidelné darování krve. Stříbrnou medaili obdrží dárci za 20 odběrů, zatímco zlatá medaile je určena pro ty, kteří darovali krev 40krát.

Poděkovat dárcům přišli také zástupci Magistrátu města Karlovy Vary, zdravotních pojišťoven a transfuzní stanice. Svou účastí chtěli vyjádřit uznání a poděkování za jejich obětavost a humanitární přístup. Mezi oceněnými byla i paní Jana, která darovala krev již 40krát. „Je to pro mě čest a závazek zároveň. Vím, že moje krev může někomu zachránit život, a to je pro mě tou největší motivací,“ řekla po převzetí zlaté medaile.

Karlovarský Červený kříž touto cestou děkuje všem dárcům krve za jejich nezištnou pomoc a a záchranu lidských životů a doufá, že jejich příklad bude inspirovat další lidi, aby se stali dárci krve. Slavnostní oceňování dárců je realizováno za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *