Oceňování bezpříspěvkových dárců krve

Minimálně šestkrát do roka karlovarský Červený kříž oceňuje dobrovolné dárce krve z karlovarského kraje. Je to to nejmenší, co můžeme udělat, abychom vyjádřili úctu a vzdali dík všem, kteří se rozhodli tímto způsobem pomáhat společnosti.

Bezpříspěvkové dárce krve bychom mohli definovat jako dobrovolníky, kteří z vlastní svobodné vůle darují krev, plazmu či jiné složky krve. Dělají to, aniž by dostávali jakoukoliv odměnu. Jediné, co obdrží, jsou malé pozornosti, občerstvení a úhrady cest, které ovšem nejsou dostatečným poděkováním za stovky životů, které lze díky dárcovství zachránit. Proto je každý za desátý, dvacátý a čtyřicátý odběr oceněn medailí Dr. Jana Janského, za osmdesátý, sto dvacátý a sto šedesátý odběr Zlatým křížem III. až I. třídy. Předávání medailí a Zlatých křížů III. a II. třídy obvykle organizuje územní Oblastní spolek Českého červeného kříže ve spolupráci s transfuzním oddělením, Zlaté kříže I. třídy dostávají dárci na celostátních akcích.

28.11. 2019 karlovarský Červený kříž ocenil téměř dvacet bezpříspěvkových dárců krve naTransfuzním oddělení v Karlových Varech. Slavnostním předáním stříbrných a zlatých medailí prof. Dr. Jana Janského spolu s dárkem jsme opět poděkovali dárcům za službu České republice. Vyjádřit uznání a ocenění jim přišli i zástupci Magistrátu města Karlovy Vary.

 

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *