Poděkování dárcům krve a krevní plazmy

26. září již pošesté v tomto roce karlovarský Červený kříž oceňoval bezpříspěvkové dárce krve. Slavnostního předání stříbrných a zlatých medailí prof. MUDr Jana Janského se zúčastnilo na tři desítky dárců, kterým jsme poděkováním a předáním dárku chtěli vyjádřit uznání a ocenění. Poděkovat jim přišel i náměstek primátorky Mgr. Tomáš Trtek.

Nejvyšším oceněním pro mnohonásobné bezplatné dárce krve je Zlatý kříž 3. třídy (za 80 odběrů), 2. třídy (120) a 1. třídy (160 odběrů). V letošním roce bylo v karlovarském okrese oceněno 90 dárců, z nichž jich 73 získalo Zlatý kříž 3. třídy a 17 Zlatý kříž 2. třídy.
Jsme rádi, že i díky naší podpoře a propagaci dárcovství krve stoupá počet dobrovolných dárců. Stejně tak se i vy můžete stát pravidelným dárcem krve a zachránit tak nejeden lidský život. Český červený kříže má za cíl zvýšit společenskou vážnost bezpříspěvkového dárcovství krve a dárců krve samotných. Právě na Vašem pochopení závisí životy druhých. Možná již dnes či zítra bude právě Vaší krve potřeba.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *