Sto let. Sto lidí. Sto pohledů

Průzkumem znalostí o historii i současnosti Českého červeného kříže se karlovarský Červený kříž rozhodl připomenout veřejnosti, že ČČK letos slaví 100. výročí svého založení.

Oslovili jsme 100 lidí různého věku, od 15 do 76 let. Z průzkumu vyplynulo, že široká veřejnost si činnost Červeného kříže spojuje především s poskytováním humanitární pomoci při povodních a poté s dárcovstvím krve. ČČK si lidé spojují také s výukou a poskytováním první pomoci, což byla třetí nejčastější odpověď.

Přímou zkušenost s naším působením v Karlovarském kraji má 12 % lidí. Z průzkumu také vyplynulo, že dvě třetiny oslovených mají o ČČK alespoň základní informace – většinou šlo o osoby starší 30 let.

To jsou příznivá čísla, ale průzkum zároveň ukázal, že mladí lidé ve věku 15 až 30 let o Českém červeném kříži často nevědí téměř nic. Je proto potřeba hledat příležitosti, jak dnešní mladou generaci seznamovat s prospěšností a užitečností ČČK působící v oblasti humanitární, sociální a zdravotní. Námi oslovení „mileniálové“ si alespoň částečný obrázek mohli udělat z publikace týkající se první pomoci, kterou obdržel každý z respondentů.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *