V letošním roce putuje logistický pohár z K. Varů do Ostravy

Ve dnech 15. – 17. října 2019 se na Střední škole logistické Dalovice konal již 11. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2019. Oblastní spolek Českého červeného kříže v Karlových Varech se podílel na její organizaci.

Letošního ročníku se zúčastnilo 20 soutěžních družstev ze 13 škol. Zahájení i finální soutěž s vyhlašováním výsledků se konaly ve Slavnostním sále Obecního úřadu Dalovice. Do soutěže se přihlásilo celkem 60 žáků z Dalovic, Brna, Českých Budějovic, České Třebové, Liberce, Olomouce, Opavy, Ostravy-Vítkovic, z Plzně, Břeclavi a Ústí nad Labem.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti Ing. Petra Rožka, Ph.D. ze Svazu spedice a logistiky. První den soutěže žáci bojovali o co největší počet bodů v logických a ekonomických disciplínách, protože smysl efektivní logistiky spočívá v komplexnosti a rozvoji „podnikavých“ kompetencí. Na druhý den dostali žáci úkol na téma „Obhájení podnikatelského záměru Obaly – ekologické pojetí“. Prokazovali své znalosti nejen z aplikované logistiky, ale též uplatnili dovednosti manažerské, prezentační a týmovou spolupráci. Jelikož reflektujeme i na potřeby pracovního trhu v oblasti jazykových dovedností, museli soutěžící obhajovat své práce před dvojjazyčným publikem, českým a anglickým. První místo vyhrála Střední škola technická a dopravní Ostrava – Vítkovice.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *