Výuka obvazové techniky – další cyklus vzdělávání pro občany

Čtvrtý seminář byl tematicky zaměřen na obvazovou techniku, která je důležitou součástí první pomoci. Účastníci se dozvěděli, jaké druhy obvazů a jaké zásady a pravidla pro přikládání obvazů existují, ale také mnoho dalšího. „V první pomoci slouží obvazy především k zastavení krvácení, k ochraně rány před nečistotou a infekcí či ke znehybnění poraněné končetiny“ uvedla lektorka ve výuce.

Úkolem bylo opět posluchače seznámit s teoretickými základy a praktickými dovednostmi první pomoci. Pomocí nácviku správných postupů, které si zkoušeli navzájem například u silně krvácející rány (při porušení velké tepny může dojít k vykrvácení během velmi krátké doby), získali schopnost, jak při ošetřování postupovat vždy co nejrychleji a nejefektivněji. První pomoc přispívá k záchraně života, kterou můžete potřebovat i Vy nebo Vaši blízcí.

Na závěr proběhla soutěž, v daném časovém limitu měla jednotlivá družstva vytvořit co nejhezčí oděv z trojcípých šátků. Byl to pěkný a uvolňující konec dne, který všichni po takto náročném tématu potřebovali.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *