Zdravotník zotavovacích akcí

V rámci celoživotního vzdělávání organizujeme řadu odborných a zájmových kurzů a seminářů nejen pro pedagogy či pracovníci v pomáhajících profesích, ale i pro širokou veřejnost. Jedním z nich byl i akreditovaný kurz MŠMT Zdravotník zotavovacích akcí.

V průběhu kurzu si účastníci připomenuli nejen základy stavby a funkce lidského těla, ale seznámili se i s tématy péče o nemocné, základy práva, hygieny a epidemiologie, vedení zdravotnického deníku a podobně. Lektoři se zaměřili především na intenzivní výuku první pomoci podle učebního plánu, která obsahovala praktický nácvik, příběhy z praxe a realistické simulace. V rámci kurzu byla připravena i výuka v bazénu, kde cvičili základy poskytování první pomoci tonoucím.

Na konci kurzu frekventanti složili závěrečné zkoušky a získali osvědčení o absolvování kurzu, které je opravňuje vykonávat funkci zdravotníka na zotavovacích akcích, školách v přírodě, výletech a táborech. Přesvědčili se, že i kurz první pomoci (který může pomoci každému z nás) může být velkým zážitkem. Mnoho lidí si stále nevěří, že dokáží první pomoc správně poskytnout. Proto přicházíme s výukou v různých formách (kratších i delších, jednodušších i náročnějších), aby se lidé první pomoc opravdu naučili a nebáli se ji poskytnout, kdokoliv se totiž může ocitnout v situaci, kdy ji bude potřebovat.

 

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *