Vánoční inspirace – výtvarný seminář DVPP

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 8.11.2018
9:00 - 12:00

Místo konání
Učebna OS ČČK


Seminář pro pedagogy je akreditován MŠMT

DOPORUČENO: Učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé speciálních škol, vychovatelé školských zařízení

Obsah dílny:

1) VÁNOČNÍ KOULE Z OVČÍHO ROUNA

Pomůcky: ovčí rouno, silný filc, tenký filc se třpytkami, polystyrenová koule, jehly na plstění, podložka, předlohy s vánočními motivy, špendlíky, drát na závěs, ketlovací a štípací kleště, tužka, nůžky, stuha a provázek, tavná pistole a náboje

Pracovní postup: Ze silného ovčího rouna ustřihneme pruh, kterým přesně ovineme kouli a připlstíme po obvodu. Přebývající části rouna nastřihneme, aby lépe přilehly na podklad z polystyrenu. Ostatní plochy koule zakryjeme menšími díly rouna a zafixujeme plstící jehlou. Z tenkého filcu vystřihneme motiv (kolečko) připevníme plstěním po obvodu, takže vznikne vypouklý tvar a zdobíme tenkými vlákny ovčího rouna (paprsky). Kouli můžeme ozdobit nebo filcem nebo rouno podle zvoleného motivu (ptáček, šípek, větvička). Tavnou pistolí připevníme stuhu a vyrobíme závěs z drátku.

2) VÁNOČNÍ OBRÁZKY Z OVČÍHO ROUNA

Pomůcky: ovčí rouno, plátno, káva, miska, jehly na plstění, podložka, předlohy s vánočními motivy, špejle, stužka nebo provázek, rolnička, drátek, dřívko, tavná pistole a náboje, tužka, nůžky

Pracovní postup: Ze silného ovčího rouna ustřihneme cca. 20xx15 cm jako podklad pro motiv obrázku. Připravíme si předlohy z papíru – vzory domečků, sněhuláků apod. přiložíme je na silný filc a vystřihneme. Vánoční motivy připlstíme jehlou na podklad z ovčího rouna. Bavlněné plátno a motiv spojíme lepidlem, tavnou pistolí připevníme závěsné dřívko, naaranžujeme stuhu, rolničku a závěs obrázku.

3) MALOVÁNÍ DUHOVÝMI BARVAMI – tácek, svícen
Pomůcky:
duhová barva, skleněný talíř nebo svícen, skleněná váza nebo lahev, plexi koule, srdce, zvonky, akrylové barvy 500 ml – černá, tmavá modrá, molitanové houbičky, štětce, kelímky na vodu, rukavice, malířská lepenka, tácky plastové, venkovní lak, fén, el. kabely

Pracovní postup:
1) Na skleněný talíř zespodu naneseme štětcem duhovou barvu a zafénujeme. Potom naneseme akrylovou barvu přes duhovou barvu tupováním houbičkou – dvě tenké vrstvy. Necháme opět zaschnout pak přelakujeme venkovním lakem.
2) Na vázu naneseme zvenku jako první podkladovou akrylovou barvu, zasušíme a přes ní malujeme duhovou barvou. Poté přelakujeme venkovním lakem.


Andílek z mechové gumy (nebo čertík)
Pomůcky: vatové hlavy andílka a čerta, křídla, mechová guma, vlasy mix, plyšové drátky, hvězdičky, bílý provázek, nůžky, tavná pistole, náplně, el. kabely

Pracovní postup: připravíme si tělíčko z mechové gumy, hlavu a tělo spojíme tavnou pistolí a přilepíme vlasy. Vytvarujeme ruce z plyšových drátků a vše opět přilepíme tavnou pistolí.

POZNÁMKA Pomůcky s sebou: nůžky, tužka, měkký štětec, brýle na blízko (kdo je potřebuje), 1x průhledný skleněný talířek nebo tácek cca. průměr 10 – 20 cm nebo podobný průhledný skleněný předmět. Bez vzoru a reliéfu z obyčejného hladkého skla.

Lektoři: Lenka Kohoutová a Jan Konáš, Fa. HOBBY-KOHOUT

TERMÍN: 8. listopadu 2018/9:00-12:00

MÍSTO: Karlovy Vary, Kollárova 551/17

CENA včetně občerstveni: 690,- Kč

Pokud máte o seminář zájem, můžete se přihlásit na e-mail os.cck.kvary@gmail.com, případně telefonicky na tel. čísle 602 865 110. Přihlašujte se, prosím, do 2.10.2018. Vaše přihlášení je platné v momentě, kdy dostanete potvrzení o přijetí. O případných změnách týkajících se tohoto semináře lze informovat jen ty, kteří se na něj přihlásili.

Do přihlášky uveďte své celé jméno, titul, datum narození a fakturační údaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *