Karlovarský Červený kříž školí v první pomoci a zacházení s defibrilátorem

Karlovarský Červený kříž se i letos aktivně zapojuje do vzdělávání veřejnosti v oblasti první pomoci. V rámci svých kurzů nabízí nejen teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti, včetně zacházení s automatizovaným externím defibrilátorem (AED). Tento přístroj může výrazně zvýšit šance na přežití při srdeční zástavě, pokud je použit včas a správně.

Kurzy první pomoci ČČK jsou určeny široké veřejnosti, ale zájem o ně projevují zejména pracovníci lázeňských domů a hotelů. Tito zaměstnanci se často setkávají s hosty, kteří mohou mít zdravotní potíže, a proto je pro ně znalost první pomoci a použití defibrilátoru velmi důležitá.

„Je pro nás prioritou, aby lidé věděli, jak správně reagovat v krizových situacích,“ říká garant první pomoci ČČK v Karlových Varech. „Naše kurzy jsou navrženy tak, aby účastníci získali sebevědomí a dovednosti potřebné k záchraně životů. Zaměřujeme se také na praktický nácvik, aby si každý mohl vyzkoušet použití defibrilátoru.“

Defibrilátor je přístroj, který pomocí elektrického výboje může obnovit správný srdeční rytmus. Je navržen tak, aby jej mohli použít i lidé bez lékařského vzdělání, díky jasným a srozumitelným instrukcím, které přístroj poskytuje. V kurzech se účastníci naučí, jak defibrilátor správně použít a co dělat před příjezdem záchranné služby.

Jedna z účastnic kurzu, zaměstnankyně místního lázeňského domu, sdílí svou zkušenost: „Kurz mi dal nejen znalosti, ale také jistotu, že dokážu pomoci. Práce v lázeňství zahrnuje péči o zdraví klientů, a teď vím, že jsem připravena zvládnout i nečekané situace.“

                     Mezinárodní symbol umístění automatizovaného externího defibrilátoru

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *