Kvalifikační studium pro asistenty pedagoga

Od roku 2021 prošlo akreditovanými semináři MŠMT několik desítek účastnic a účastníků. I počet absolventek a absolventů kvalifikačního studia pro asistenty pedagoga počítáme na více jak stovku.

10. září se otevřel kurz, který je určen jak zájemcům o profesi asistenta pedagoga, tak i stávajícím asistentům, kteří chtějí získat zákonem stanovenou kvalifikaci. Cílem kurzu je zprostředkovat účastníkům kurzu znalosti a dovednosti potřebné pro výkon profese asistenta pedagoga – absolvent získává příslušnou kvalifikaci podle zákona č. 563/2004 Sb. v platném znění (§ 20). Kurz také rozšíříme o teorii a praktické vyzkoušení první pomoci, týkající se hlavně úrazů a náhlých stavů u dětí, se kterými se během pedagogické praxe mohou absolventi nejčastěji setkat. Nácvik je nepostradatelný k získání této dovednosti a v žádném případě jej nemůže nahradit jen teoretický výklad.

Sdílejte mezi přátelé

komentáře 2

  1. Dobrý den , měla bych zájem o kurz asistenta pedagoga. Bude další termín . Tento jsem asi prošvihla. Děkuji za informaci . Czinová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *