Zlaté kříže ČČK

V sokolovském klášterním kostele 7. září 2022 karlovarský Červený kříž udělil Zlatý kříž ČČK 3. a 2. třídy téměř čtyřem desítkám dárců krve, kteří dovršili počet 80 a 120 bezpříspěvkových odběrů. Jedná se o dárce krve a krevní plazmy, kteří po řadu let míří do transfuzního oddělení. Za opakované poskytnutí této vzácné tekutiny přišli poděkovat nejen zástupci státní správy ale i ze zdravotních pojišťoven.

Primářka transfuzního oddělení sokolovské nemocnice Zuzana Fialová ve svém vystoupení především vyzdvihla lidský postoj, kterým dárci nezištně přispívají k záchraně zdraví a lidských životů. „ Krev je to totiž nejcennější, co mají a nedá se ničím nahradit ani vyrobit. Jsou svým způsobem hrdinové, byť nenápadní. Každopádně svým počínáním zachraňují lidské životy a bez nich by si neporadil nejeden medicínský obor.“

Jsme rádi, že i díky naší podpoře a propagaci dárcovství krve stoupá počet dobrovolných dárců. Stejně tak se i vy můžete stát pravidelným dárcem krve a zachránit tak nejeden lidský život.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *