Mgr. Michael Novotný: Pohybové hry a aktivity ve venkovním prostředí v MŠ a na 1. stupni ZŠ

Cílem dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je poskytnout takové vzdělávání, které uplatní na svých pracovištích a posílí své profesní kompetence.

4.května se uskutečnil seminář určený pro učitele mateřských škol a prvních stupňů základních škol, pedagogy volného času a vychovatele. Osvojili si množství her, které lze hrát s dětmi v rámci pohybových chvilek v mateřské škole, v nižších ročnících ve družině a ve volnočasových kroužcích s obecně herním a sportovním zaměřením.

Pohybové aktivity v předškolním věku jsou velice důležité pro harmonický vývoj dítěte a měly by být zařazovány do každodenních činností v mateřských školách.  Činnosti lze velice dobře zařadit do vzdělávací nabídky v mateřské škole nebo do pohybového kroužku. Hry a aktivity jsou upraveny tak, aby je děti předškolního věku zvládly bez větších obtíží, a to i ty, které mají menší pohybové a tělesné předpoklady. Hry a aktivity nejsou nenáročné na pomůcky a každou lekci lze zvládnout v krátkém časovém intervalu.

Mgr. Michal Novotný je autor knížek pro děti předškolního věku, pedagogický pracovník, lektor pedagogiky předškolního věku.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *