Tradiční poděkování dárcům krve v Sokolově: Medaile MUDr. Jana Janského za nenahraditelnou pomoc

Dne 20. května 2024 se v Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v Sokolově konalo slavnostní oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Tato významná událost byla věnována těm, kteří svými pravidelnými odběry krve přispívají k záchraně lidských životů. Slavnostní akt probíhal v historickém prostředí klášterního kostela, což dodalo celému aktu slavnostní a důstojnou atmosféru. Představitelé města a zástupci zdravotních pojišťoven přišli osobně poděkovat dárcům za jejich nezištnou pomoc.

Medaile MUDr. Jana Janského, pojmenované po slavném českém lékaři a objeviteli čtyř základních krevních skupin, byly uděleny dárcům, kteří dosáhli významného počtu odběrů. Mezi oceněnými byli jak dlouholetí dárci, tak i noví hrdinové, kteří teprve začínají svou cestu v dárcovství krve.

Primářka Transfuzního oddělení Sokolov, MUDr. Zuzana Fialová, ve svém proslovu zdůraznila, jak nesmírně důležitá je tato pomoc. „Bez pravidelných dárců bychom nemohli zajistit dostatek krve pro všechny potřebné. Děkujeme vám za vaše odhodlání a podporu.“ Dárcovství krve je nesmírně důležité a každý dárce je hrdinou. Transfuzní oddělení Sokolov a Český červený kříž děkují všem, kteří přispívají k záchraně lidských životů, a těší se na další spolupráci.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *