Učíme děti první pomoc

Předposlední den před ukončením výtvarné soutěže „Červený kříž očima dětí“ jsme uspořádali odpolední seminář pro děti předškolního a školního věku na populární téma první pomoc. „Každý se může dostat do situace, kdy mu jde o život a je nezbytná správně poskytnutá první pomoc, která může zachránit lidský život. Mezi hlavní úkoly první pomoci patří přivolání záchranné zdravotnické služby na číslo 155, případně 112,“ uvedl lektor dětem. Seminář byl zaměřen také na prevenci před možným vznikem úrazu či jak se správně chovat v blízkosti silnice.

Děti nás opět přesvědčily, že umějí poskytovat první pomoc často lépe, než jejich rodiče (mnohdy znalosti jejich rodičů nejsou dostatečné), a jsou schopné si poradit v situaci, kdy jsou odkázané sami na sebe a na blízku není dospělý člověk.

Jsme přesvědčeni, že v dnešní době je výuce první pomoci na školách věnovaná dostatečná pozornost, ale i pro nás dospělé je důležité si základy neustále opakovat. A proto existuje ČČK, který mimo jiné pomáhá šířit a upevňovat znalosti a dovednosti v záchraně života.

 

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *