Učíme se stárnout zdravěji

Setkávání s vrstevníky a čerpání informací ze zajímavých přednášek – například o tom, jak nenaletět podvodníkům. V tomto duchu se nesla série seminářů s názvem „Zdravé stárnutí aneb naproti stáří“, kterou jsme pro seniory uspořádali od června do listopadu.

Jestli si někdo myslí, že seniory baví sedět doma se založenýma rukama, účast na některé z našich letošních akcí by ho nejspíš vyvedla z omylu. Na přítomných bylo pokaždé vidět, jak se na setkávání s ostatními těší. Předávali si vzájemně rady a informace nejen ze zdravotní nebo sociální oblasti, ale také ohledně třeba zahrádkaření nebo zdravé výživy.

Podařilo se nám tak naplnit to, co jsme si předsevzali: vytvořit seniorům prostředí, ve kterém mohou relaxovat – jak fyzicky, tak psychicky. Náš projekt „Zdravé stárnutí aneb naproti stáří“ vede seniory k tomu, aby se sami aktivně podíleli a pečovali více o své zdraví, preferovali zdravý životní styl a přestávali vnímat sami sebe jako nesoběstačné či zbytečné.

Ze seminářů zaujal nejvíc ten s názvem Finanční gramotnost u seniorů, zaměřený na skupinu nejvíce ohroženou finanční negramotností. Starší lidé nejen že financím často příliš nerozumí, zároveň bývají přespříliš důvěřiví k mladším lidem. A právě kvůli tomu se mohou snadno stát obětí nejrůznějších pastí neprofesionálních prodejců, o kterých jsme si zvykli mluvit jako o „šmejdech“.

Do našeho projektu se zapojilo přes 100 lidí z celého regionu. Všichni účastníci obdrželi na závěr zdravotně výchovné materiály, příručky a osvědčení o absolvování.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *