Víkendové akce karlovarského Červeného kříže

Třetí víkend v září patřil mezi náročnější  – byl ve znamení zdravotnických dozorů a výuky první pomoci – akce zaměřené právě na první pomoc k příležitosti Světového dne první pomoci.

V Klášteře Teplá se konala akce Den otevřených dveří, kde jsme zabezpečili zdravotnický dozor. Po celý den probíhaly zajímavé hry a soutěže pro malé i velké účastníky, naštěstí se vše obešlo bez větších úrazů a zdravotníci ošetřili jen pár drobných poranění bez nutnosti volat záchrannou službu.

Ve výuce první pomoci jsme vzdělávali pedagogy volného času ze Sokolova. Kurz byl zaměřený na praktické vyzkoušení první pomoci, týkající se hlavně úrazů a náhlých stavů u dětí, se kterými se během pedagogické praxe mohou pedagogové nejčastěji setkat. Nácvik je nepostradatelný k získání této dovednosti a v žádném případě jej nemůže nahradit jen teoretický výklad. Pro rodiče/prarodiče s dětmi byl připravený kurz Výuka první pomoci zážitkem, kde se učily základy první pomoci u dětí. Byl také zahájený kurz pro vykonávání pozice asistent pedagoga, kde účastníci byli proškoleni v oblasti BOZP.

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *