Stárnutí na vlastní kůži: Cesta k porozumění s geronto oblekem

V 21. století nabízí zdravotní péči široká škála inovativních technologií, které nejenom léčí, ale také vzdělávají. Mezi ně patří i geronto oblek, který se osvědčil jako cenný nástroj pro porozumění potřebám seniorů a lidí se zdravotním postižením. Co vlastně geronto oblek přináší?

Empatické prožití – geronto oblek není jen kus látky, je to zrcadlo, které odráží výzvy, s nimiž se denně potýkají senioři a lidé se zdravotním postižením. Umělé ztížení pohybu, zhoršení zraku či sluchu a další simulované aspekty stárnutí umožňují zúčastněným prožít, jaké to je, když běžné denní úkony přestávají být samozřejmostí.

Lepší porozumění – díky nošení geronto obleku získávají pečovatelé, zdravotníci a všichni, kdo pracují s touto populací, lepší porozumění potřebám svých klientů. Vlastní zkušenost s omezeními umožňuje nalézt způsoby, jak lépe přizpůsobit péči a služby individuálním potřebám každého člověka.

Karlovarský Červený kříž pořádal v únoru a březnu několik praktických seminářů s využitím geronto obleku o které je velký zájem.  Jeden z účastníků sdělil „Ten seminář byl úžasný! Díky vyzkoušení geronto obleků jsem získal nový pohled na práci se seniory a lidmi se zdravotním postižením. Bylo to pro mě nejen poučné, ale i velmi obohacující. Myslím si, že tato zkušenost nám všem pomůže lépe porozumět potřebám našich klientů a poskytnout jim ještě lepší péči a podporu.“

Sdílejte mezi přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *